Miód wielokwiatowy letni

Miód wielokwiatowy

    Powstaje na obszarach gdzie pszczoły mają dostęp do nektaru z wielu różnych miododajnych kwiatów roślin uprawnych, łąkowych, leśnych i dziko rosnących ziół i krzewów. Wiele osób mówi o nim, że jest miodem tysiąca kwiatów.
    W zależności od terminu zbioru, miód wielokwiatowy ma barwę od jasnokremowej do herbacianej. Miód z kwiatów wczesnowiosennych jest jasny ma przyjemny zapach i łagodny smak szczególnie polecany dla dzieci, które go wręcz uwielbiają oraz osób lubujących się w łagodnych smakach. Natomiast miód z nektaru kwiatów letnich np. akacji jest bardziej żółtawym, ciemniejszym, wyróżnia się zdecydowanym zapachem i smakiem ale też jest słodki i łagodny w smaku. Miodek ten odznacza się dużą zawartością krzemu, pierwiastka niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego, a także witamin wpływających na odnowę skóry i  włosów. Miód wielokwiatowy dzięki zawartości łatwo przyswajalnych cukrów prostych, (glukozy i fruktozy), wspomaga mięsień sercowy w schorzeniach serca i naczyń krwionośnych. Działa też odtruwająco w chorobach wątroby i pęcherzyka  płciowego. Poprawia obraz motoryczny krwi, poprawia apetyt, leczy choroby dróg oddechowych, pomaga w walce z bezsennością, niedokrwistością, chorobach skórnych, wpływa na rozwój fizyczny i umysłowy dzieci, przynosi ulgę w bólach stawowych oraz wzmacnia wzrok. Zawarte w nim inhibiny  hamują rozwój chorób górnych dróg oddechowych takich jak: kaszel, katar, zapalenie gardła. Składniki zawarte w tym miodzie przyspieszają produkcję gruczołów ślinowych dostarczając enzymów do trawienia potraw. Zawarta w miodzie cholina usuwa tłuszcze z wątroby i wzmaga działanie pęcherzyka płciowego. Przyspiesza leczenie wrzodów żołądka i dwunastnicy. Miód leczy i czyści brudne rany, zapobiegając ich ropieniu, a nałożony na ranę zaraz po oparzeniu zapobiega powstaniu pęcherzyków. Osobom uczulonym na pyłki których w tych czasach przybywa coraz więcej pomaga znosić lżej alergie.

    Miód wielokwiatowy okazał się skutecznym środkiem leczniczym w chorobach alergicznych: astmie oskrzelowej, nieżycie nosa i katarze siennym. Dowiedziono, że miód ten ma korzystny wpływ na łagodzenie dolegliwości alergicznych. Ze względu na łagodny smak miód wielokwiatowy poleca się dzieciom przede wszystkim w leczeniu grypy, przeziębienia, chorób dolnych dróg oddechowych, a także zapobiegawczo. Miód ten ma zastosowanie w leczeniu choroby reumatycznej i anemii. Miód tysiąca kwiatów jest godnym polecenia produktem spożywczym wzmacniającym witalność organizmu, krzepiącym w stanie wyczerpania fizycznego i psychicznego, zwłaszcza dla sportowców i osób ciężko pracujących umysłowo i fizycznie. Ze względu na walory smakowe i odżywcze należy do najbardziej popularnych odmian miodu stosowanych do różnych potraw i jest godny polecenia przez pszczelarzy zarówno dla naszych dzieci jak i dorosłych osób.

    Miód wielokwiatowy dostarcza organizmowi około 330 kcal po zjedzeniu ok 100 gram miodu. Nie należy rozpuszczać miodu w napojach których temperatura ma powyżej 40 stopni Celsjusza ponieważ traci swoje cenne właściwości prozdrowotne. Miód należy przechowywać w zaciemnionym suchym miejscu w temperaturze od 8 – 20 stopni Celsjusza.

Zapraszamy serdecznie wszystkich Państwa do zakupu pysznego i zdrowego miodziku z naszej Polskiej pasieki.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

Miód wielokwiatowy letni...

30,00 zł

    Jest to miodek pozyskiwany podczas drugiego miodobrania. Pszczoły do stworzenia tego miodu zbierają nektar z kwiatów kwitnących od pierwszego miodobrania do drugiego, są to między innymi akacja, bławat, maki, koniczyny, kruszyna oraz kwiaty i zioła polne i inne kwiaty kwitnące w tym czasie w województwie Opolskim. Miód ma zdecydowany zapach i smak...